Kontakta gärna oss

Vi finns på flera platser runt om i Småland.

När du söker någon för att beställa buss eller har frågor om vår trafik, vänligen kontakta någon av våra platschefer eller trafikledare så hjälper de dig till rätta.

Om ni har förlorat något under resan eller hittat något som inte tillhör er, kontakta oss via upphittat@smalandsbussen.se.

Är ditt ärende brådskande karaktär utanför ordinarie kontorstid så ringer du vårt journummer.

Smålandsbussen Jönköping

Humlevägen 10,
553 38 Jönköping
tel 036-12 93 00
resebokning@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Jönköpings flygplats

Pilotvägen 9,
555 93 Jönköping
tel 036-12 93 00
buss@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Eksjö

Breviksvägen 40,
575 33 Eksjö
tel 0381-121 00
hoglandet@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Vetlanda

Stålvägen 2
574 38 Vetlanda
tel 0381-121 00
hoglandet@smalandsbussen.se

Hjälmåkrabuss AB

Brädgårdsgatan 8
576 33 Sävsjö
tel 0382-133 05
info@hjalmakrabuss.se

Resebokning

Yvonne Eklöf

Resebokning
Smålandsbussen AB
tel 036-39 29 65
yvonne.eklof@smalandsbussen.se

Anders Nilsson

Resebokning
Smålandsbussen AB
tel 036-39 29 69
anders@smalandsbussen.se

Maria Wahlström

Projektledning grupper & marknadskommunikation
tel 036-39 29 66 maria.wahlstrom@smalandsbussen.se

Anna Buhr

Reseproducent
tel 036-39 29 67
anna.buhr@smalandsbussen.se

Annelie Boman

Platschef
Marknad & försäljningschef
Smålandsbussen AB
tel 036-39 29 62
annelie.boman@smalandsbussen.se

Trafikledning

Nisse Karlsson

Trafikledare
Smålandsbussen AB
tel 036-39 29 61
nisse@smalandsbussen.se

Ledning

Samuel Isgärde

VD
HGL/Smålandsbussen AB
tel 0733-858597
samuel.isgarde@hglbuss.se

Christer Eriksson

Operativ chef
HGL Buss AB
tel 010-129 10 01
christer.eriksson@hglbuss.se

Carolina Brorsson

Ekonomichef
HGL Buss AB
tel 010-122 68 34
carolina.brorsson@hglbuss.se

Fredrik Jonius

Affärsutvecklingschef
HGL Buss AB
tel 010-122 67 09
fredrik.jonius@hglbuss.se

Annelie Boman

Platschef
Marknad & försäljningschef
Smålandsbussen
tel 036-39 29 62
annelie.boman@smalandsbussen.se

Goran Dujmovic

Platschef
Smålandsbussen AB Jönköping
tel 010-129 10 12
goran.dujmovic@smalandsbussen.se

Erica C Liljedahl

Platschef
Smålandsbussen AB Eksjö – Sävsjö
tel 010-129 10 02
erica.liljedahl@smalandsbussen.se