Kontakta gärna oss på Smålandsbussen

Vi finns på flera platser runt om i Småland. När du söker någon för att beställa buss eller har frågor om vår trafik, vänligen kontakta någon av våra platschefer eller trafikledare så hjälper de dig till rätta.

Om ni har förlorat något under resan eller hittat något som inte tillhör er, kontakta oss via buss@smalandsbussen.se.
Är ditt ärende brådskande karaktär utanför ordinarie kontorstid så ringer du vårt journummer.

Smålandsbussen Jönköping

Pilotvägen 9
555 93 Jönköping
tel 036-12 93 00
buss@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Eksjö

Breviksvägen 40,
575 33 Eksjö
tel 0381-121 00
hoglandet@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Vetlanda

Stålvägen 2
574 38 Vetlanda
tel 0381-121 00
hoglandet@smalandsbussen.se

Kontakta oss genom formuläret

Porträtt Samuel
Samuel Isgärde

VD
HGL/Smålandsbussen AB
samuel.isgarde@hglbuss.se

Porträtt Christer
Christer Eriksson

Operativ chef
HGL Buss AB
christer.eriksson@hglbuss.se

Porträtt Carolina
Carolina Brorsson

Ekonomichef
HGL Buss AB
carolina.brorsson@hglbuss.se

Smålandsbussen logotyp rund
Porträtt Ludwig
Ludwig Ernstsson

Marknadskoordinator
Smålandsbussen AB
070-520 8376
ludwig.ernstsson@smalandsbussen.se

Porträtt Nisse
Nisse Karlsson

Trafikledare
Smålandsbussen AB
tel 036-39 29 61
nisse@smalandsbussen.se

Porträtt Henric
Henric Pitts Axeheim

Trafikledare
Smålandsbussen AB Eksjö
tel 010-1291004
henric.pitts.axeheim@smalandsbussen.se

Porträtt Goran
Goran Dujmovic

Platschef
Smålandsbussen AB Jönköping
tel 010-129 10 12
goran.dujmovic@smalandsbussen.se