Kontakta oss på Smålandsbussen - Våra medarbetare och kontor

Kontakta oss på Smålandsbussen

Vi finns på flera platser runt om i Småland.

När du söker någon för att beställa buss eller har frågor om vår trafik, vänligen kontakta någon av våra platschefer eller trafikledare så hjälper de dig till rätta.

Om ni har förlorat något under resan eller hittat något som inte tillhör er, kontakta oss via buss@smalandsbussen.se

Är ditt ärende brådskande karaktär utanför ordinarie kontorstid så ringer du vårt journummer.

Smålandsbussen Jönköping

Pilotvägen 9
555 93 Jönköping
tel 036-12 93 00
buss@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Eksjö

Breviksvägen 40,
575 33 Eksjö
tel 0381-121 00
hoglandet@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Vetlanda

Stålvägen 2
574 38 Vetlanda
tel 0381-121 00
hoglandet@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Sävsjö

Brädgårdsgatan 8
576 33 Sävsjö
tel 0382-133 05
info@hjalmakrabuss.se

Resebokning

Pernilla Nyberg Johansson

Resebokning / Reseproducent
Smålandsbussen AB Eksjö
tel 010-1291005
pernilla.johansson@smalandsbussen.se

Henric Pitts Axeheim

Administratör
Smålandsbussen AB Eksjö
tel 010-1291004
henric.pitts.axeheim@smalandsbussen.se

Trafikledning

Nisse Karlsson

Trafikledare
Smålandsbussen AB
tel 036-39 29 61
nisse@smalandsbussen.se

Ledning

Samuel Isgärde

VD
HGL/Smålandsbussen AB
samuel.isgarde@hglbuss.se

Christer Eriksson

Operativ chef
HGL Buss AB
christer.eriksson@hglbuss.se

Carolina Brorsson

Ekonomichef
HGL Buss AB
carolina.brorsson@hglbuss.se

Ludwig Ernstsson

Marknadskoordinator
HGL Buss AB/Smålandsbussen AB
ludwig.ernstsson@smalandsbussen.se

Goran Dujmovic

Platschef
Smålandsbussen AB Jönköping
tel 010-129 10 12
goran.dujmovic@smalandsbussen.se

Erica C Liljedahl

Platschef
Smålandsbussen AB Eksjö – Sävsjö
tel 010-129 10 02
erica.liljedahl@smalandsbussen.se