Kontakta gärna oss på Smålandsbussen

Vi finns på flera platser i norra Småland. När du söker för frågor om vår trafik, vänligen kontakta någon av våra platschefer eller trafikledare så hjälper de dig till rätta.

Om ni har förlorat något under resan eller hittat något som inte tillhör er, kontakta oss via buss@smalandsbussen.se eller genom formuläret nedan.  
Är ditt ärende av brådskande karaktär utanför ordinarie kontorstid så ringer du vårt journummer.

Smålandsbussen Jönköping

Pilotvägen 9
555 93 Jönköping
036-12 93 00
buss@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Eksjö

Breviksvägen 40
575 33 Eksjö
0381-121 00
hoglandet@smalandsbussen.se

Smålandsbussen Vetlanda

Stålvägen 2
574 38 Vetlanda
0381-121 00
hoglandet@smalandsbussen.se

Kontakta oss genom formuläret

Samuel Isgärde Smålandsbussen
Samuel Isgärde

VD
HGL/Smålandsbussen AB
samuel.isgarde@hglbuss.se

Christer Eriksson Smålandsbussen
Christer Eriksson

Operativ chef
HGL Buss AB
christer.eriksson@hglbuss.se

Carolina Brorsson Smålandsbussen
Carolina Brorsson

Ekonomichef
HGL Buss AB
carolina.brorsson@hglbuss.se

Goran Dujmovic Smålandsbussen
Goran Dujmovic

Platschef Jönköping
Smålandsbussen AB
010-129 10 12
goran.dujmovic@smalandsbussen.se

Ludwig Ernstsson Smålandsbussen
Ludwig Ernstsson

Marknadskoordinator
Smålandsbussen AB
070-520 83 76
ludwig.ernstsson@smalandsbussen.se

Nisse Karlsson Smålandsbussen
Nisse Karlsson

Trafikledare Jönköping
Smålandsbussen AB
036-39 29 61
nisse@smalandsbussen.se

Henric Axeheim Smålandsbussen
Henric Pitts Axeheim

Trafikledare Eksjö
Smålandsbussen AB
010-129 10 04
henric.pitts.axeheim@smalandsbussen.se